Tulokset
3.2.2007 Nokia
Suomen Painiliiton Hämeen ja Lounais-Suomen aluemestaruuskilpailut
Kreikkalais-roomalainen paini (myös tytöt)
Järjestäjä Nokian Pyry
Lisätietoja: Kimmo Itvola 050 - 5766480
Miehet
55 kg: 1) Tenho Palmroth TaVo, 2) Ville Saarela VaKP.
60 kg: 1) Juuso Kokkonen TaVo, 2) Anssi Nikula MyTo.
66 kg: 1) Ville Kokkonen TaVo, 2) Henri Aro MyTo.
74 kg: 1) Eero Mononen KOO-VEE, 2) Robertino Palmroth KOO-VEE, 3) Nikke Lahtinen TaVo, 4) Petri Kaunisto AuPS.
84 kg: 1) Lasse Mononen KOO-VEE, 2) Nico Aaltonen PPM, 3) Vili Lähteenmäki TaVo.
Pojat
29 kg: 1) Emil Finne TaVo, 2) Ville Putkonen TaVo, 3) Tuomas Paaso TWM, 4) Petri Romppanen TaVo, 5) Joona Juusti TuTo, 6) Jussi Tuominen VaKP.
32 kg: 1) Joonas Ylitolva AuPS, 2) Valtteri Ojala MäVa, 3) Markus Ojala MäVa, 4) Pietu Kokkonen TaVo, 5) Tomi Kortesmaa MäVa, 6) Mirko Asell KOO-VEE.
35 kg: 1) Petteri Huovinen TaPS, 2) Roni Purolainen KOO-VEE, 3) Arttu Kalliolevo PPM, 4) Nikolas Ragnell TuTo, 5) Joel Ylistalo MyTo, 6) Valtteri Hannukainen MyTo.
38 kg: 1) Ville Lehtonen TWM, 2) Teemu Huovinen VaKP.
42 kg: 1) Olli-Pekka Tuumi PPM, 2) Jonne Juusti TuTo, 3) Miika Heinonen TWM, 4) Niko Ylä-Outinen VaKP, 5) Tuomas Vesanen TaVo, 6) Jere Heino PPM.
46 kg: 1) Joona Larmila KOO-VEE, 2) Tapani Koskinen NoPy, 3) Niko Kähärä TaVo, 4) Niko Virtanen NoPy, 5) Jonne Kinnunen TWM, 6) Jesse Ilves TWM.
50 kg: 1) Henri Kanervisto TuTo, 2) Vitali Biganov TaVo, 3) Olli Virtanen NoPy, 4) Antti Niittyoja HVM, 5) Matti Riihiluoma NoPy, 6) Jani Santanen TuTo.
54 kg: 1) Tenho Palmroth TaVo, 2) Ville Hautakoski HVM, 3) Joni Veräjänkorva RVM, 4) Ville Saarela VaKP, 5) Roope Rauhala NoPy, 6) Eemeli Jokinen TaPS.
58 kg: 1) Juho Ihanamäki PPM, 2) Joonas Vesanen TaVo, 3) Santeri Laaksonen AuPS.
63 kg: 1) Ville Kokkonen TaVo, 2) Richard Koivunen RVM, 3) Ramazani Shaho TWM, 4) Jori-Petteri Aro MyTo, 5) Vesa Ilomäki TaVo.
69 kg: 1) Ajet Ademi TWM, 2) Jesse Leimuranta MyTo, 3) Jimi Leimuranta MyTo, 4) Juho Haavisto NoPy.
76 kg: 1) Nikke Lahtinen TaVo, 2) Joni Käkelä PPM.
85 kg:1) Nico Aaltonen PPM, 2) Vili Lähteenmäki TaVo.
Tytöt
32 kg: 1) Lotta Pere NoPy.
40 kg: 1) Sara Salminen ViPy, 2) Taija Järvilahti NoPy.
60 kg: 1) Jenni Ihanamäki KOO-VEE, 2) Sanni Pere NoPy, 3) Aino-Milja Niemi NoPy.
Osallistujia 92, otteluita 120
Seurojen väliset pisteet:
Tampereen Voimailijat 84 pist., Nokian Pyry 39, KOO-VEE Tampere 35, Porin Painimiehet 33, Turun Voimamiehet 27, Mynämäen Toverit 25, Turin Toverit 17, Valkeakosken Koskenpojat 17, Auranmaan Painiseura 13, Mäntän Valo 11, Raision Voimamiehet 9, Hämeenkyrön Voimamiehet 8, Tampereen Painiseura 7.
|